Ignorowanie przepisów ruchu drogowego.

 

 

Ze statystyk Straży Miejskiej wynika, że w ostatnim czasie wzrosła liczba naruszeń przepisów ruchu drogowego, szczególnie w centrum miasta.
Kierowcy ignorują obowiązujące tam znaki drogowe. Dlatego nie powinny nikogo dziwić wzmożone działania strażników miejskich, którzy tylko w dwóch miejscach (Rynek, Głęboka) od początku grudnia ujawnili 68 wykroczeń.

Przypominamy, że na Rynku, ul. Głębokiej, Śrutarskiej, Sejmowej, Szerokiej, Szersznika, Srebrnej, Olszaka, Trzech Braci, Browarnej i Pl. Św. Krzyża  obowiązują ograniczenia w ruchu pojazdów. Przy wjazdach na te ulice ustawione są znaki B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” wraz z tabliczkami określającymi użytkowników nie podlegających tym ograniczeniom. Ponadto w wielu miejscach na tych ulicach obowiązują także znaki B-36 „zakaz zatrzymywania”.
Za niedostosowanie się do znaku ‘B-1” grozi mandat karny do 500 zł, zaś każdy ukarany kierowca otrzymuje ponadto 5 punktów karnych.
Straż Miejska apeluje do kierowców o przestrzeganie obowiązującego oznakowania i ostrzega że wobec naruszających przepisy strażnicy nie będą pobłażliwi.