Ruszamy z programem Naprawmy To

 
Od 1 maja 2021 roku w Cieszynie rusza program "Naprawmy To".
 
NaprawmyTo.pl to specjalne narzędzie umożliwiające mieszkańcom zgłaszanie różnego rodzaju awarii, usterek w przestrzeni miejskiej. W praktyce wygląda to tak, że jeśli zauważymy np. zniszczony przystanek lub inną usterkę to mamy możliwość zgłoszenia wykorzystując aplikację mobilną na swoim telefonie bądź na komputerze za pośrednictwem strony internetowej. Warto zaznaczyć, że każdą sprawę można zgłosić podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem bądź całkowicie anonimowo.
 
- Jest to rozwiązanie, które zwiększa możliwości partycypacji mieszkańców. Będzie można w ten sposób zainicjować działanie odpowiednich instytucji. Do zgłoszenia będzie można dołączyć nie tylko konkretną lokalizację, ale także materiał zdjęciowy. Mieszkaniec nie musi już się zastanawiać, gdzie zgłosić problem, do którego wydziału lub instytucji. Zgłoszenia będą zbierane w jednym miejscu i dalej kierowane do pracowników merytorycznych – mówi Jacek Bąk, komendant cieszyńskiej Straży Miejskiej.
 
Straż Miejska w Cieszynie będzie koordynować działania platformy. Warto dodać, że po zgłoszeniu problemu lub usterki będzie możliwe otrzymanie informacji zwrotnej o postępach w zgłoszonej sprawie. Postęp możemy monitorować w dowolnej chwili z poziomu telefonu lub komputera.
 
- Zapraszamy także do współpracy w tej kwestii inne podmioty działające na terenie miasta, które także odpowiadają za to jak funkcjonuje nasza społeczność lokalna - dodaje Jacek Bąk. Więcej szczegółów na temat działania można przeczytać na stronie https://naprawmyto.pl